Courgette venkel soep
- Door Judith Pagrach
- Frans
- voor 3 personen
- Voorbereidingstijd2 minuten
- Kooktijd10 minuten
- Totale benodigde tijd15 minuten

Maandag en woensdag zijn hier altijd ontzettende haastdagen, omdat dat onze sportdagen zijn. En om half 8 bij de sportclub staan vind ik soms best een uitdaging als je uit je werk moet komen, moet koken, eten en omkleden. Vaak staan er dan ook gerechten op het menu die in minder dan 20 minuten te maken zijn. Deze soep is een leuk en lekker voorbeeld en is in minder dan 15 minuten klaar. De venkel in de soep geeft het net dat beetje extra's, een beetje een anijsachtige smaak. Door er op het laatst een klein beetje Parmezaans kaas doorheen te roeren creëer je wat extra pit. Je kunt de soep prima als hoofdgerecht eten. Zo of met wat brood erbij!

Courgette venkel soep
- Voorbereidingstijd2 minuten
- Kooktijd10 minuten
- Totale benodigde tijd15 minuten
Aanpassen porties:
voor 3 personen
Let op: ingrediënten zijn slechts indicatief
Ingrediënten
- 2 courgettes
- 1 knol venkel
- 2 teentjes knoflook
- 1 tl gedroogd salieblad
- 1 vegetarisch bouillonblokje
- 2 el geraspte Parmezaanse kaas
- 1 liter water
- snuf zwarte peper
Benodigdheden
- staafmixer
- soeppan
Instructies
- Was de groenten goed en snijd van de courgette en de venkel de boven- en onderkant af.
- Snijd ze in grove plakken en leg ze in de pan. Pel het teentje knoflook en voeg deze toe, samen met salieblad, het bouillonblokje en kokend water.
- Laat circa 10 minuten op zacht vuur koken en pureer met een staafmixer. Zet het vuur uit en roer de kaas er doorheen. Breng op smaak met peper.
Ik heb de recepten nog niet geprobeerd maar wil het nu wel proberen.
Hoikes Judith,
Deze soep gemaakt maar het vegetarisch bouillonblokje heb ik vervangen door kalfsfont en de kaas heb ik niet gebruikt.
Achteraf nog wel wat speciale soepkruiden bij gedaan en iedereen vond ze reuze lekker.
Zeker vatbaar voor herhaling.
Doei
Monique
Lekker voedzaam soepje. Ik heb er een prei en een uitje aan toegevoegd en nog een half kippebouillonblokje.
Klinkt heerlijk!