Feestdagen: Dev’s speculaascake met kersen
- Door Judith Pagrach
- Nederlands
- voor 12 personen

De basis voor dit recept kreeg ik laatst van een vriend, Devon. Devon is kok, dus al snel hadden we het over eten, én over deze cake. Een hele makkelijke, maar lekkere cake, zo verzekerde hij. Ik heb een paar kleine aanpassingen gemaakt, maar deze cake is erg lekker. En inderdaad, erg makkelijk. Dus, thanks Devon, deze cake houden we erin!

Feestdagen: Dev’s speculaascake met kersen
Aanpassen porties:
voor 12 personen
Let op: ingrediënten zijn slechts indicatief
Ingrediënten
- 150 g zelfrijzend bakmeel
- 150 g kristalsuiker
- 150 g boter op kamertemperatuur in blokjes
- 3 eieren
- 200 ml halfvolle melk
- 1 el speculaaskruiden
- 20 kersen uit het vriesvak
Benodigdheden
bakblik 24 cmInstructies
- Verwarm de oven voor op 160 C.
- Klop de boter en suiker tot een luchtig geheel.
- Voeg de eieren toe en roer goed door. Voeg ook de bloem, speculaaskruiden en melk toe en roer met een garde tot een glad beslag. Doe als laatste de kersen door het beslag en giet het geheel in je (ingevette) bakblik.
- Bak nu 50 - 55 minuten op 160 C. De cake is gaar als je er een satéprikker in kunt prikken en deze er schoon uit komt.
Hij is heerlijk lekker zacht super makkelijk te maken en zo klaar en je huis ruikt er heerlijk van jammie